سفارش تبلیغ
صبا

بهترین و بدترین زمان برای سفر به چین - قسمت دوم

بهترین و بدترین زمان برای سفر به چین - قسمت دوم

تور چین و زمان سفر به چین پهناور

در مقتله قبلی "بهترین و بدترین زمان برای سفر به چین - قسمت اول"، به بررسی بهترین زمان برای تور چین پرداختیم. حال به ادامه آن می پردازیم.

در این مقاله به تبت، انواع آب و هوا در چین، فصل شلوغ مردم چین و جشنواره های یخ چین می پردازیم.

تور چین و تبت شگفت انگیز

قابل توجه ترین استثنا در این مورد، منطقه تبت است که هر ساله به مدت 2 ماه به روی بازدید کنندگان خارجی بسته می شود. از آنجایی که این زمان ممکن است از سال به سال متفاوت باشد، اگر در حال برنامه ریزی برای سفر به تبت هستید، با متخصصین سفر ما تماس بگیرید تا به روز ترین اطلاعات در این خصوص را کسب کنید.

مناسب ترین ماه ها برای تور چین

آوریل و ژوئن احتمالا بهترین تاریخ برای بازدید از هر نقطه از چین است. اواسط تابستان یک زمان عالی برای بازدید از تبت، هینان و برخی از نقاط در شمال چین است. با این حال، اماکن دیگری وجود دارند که به طور غیرقابل تحملی گرم هستند و مسافران حساس به درجه حرارت بالا باید این را در ذهن داشته باشند.

جنوب چین دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است و تابستان آن گرم و مرطوب است، در حالی که درجه حرارت می تواند تا 40 درجه سانتی گراد افزایش یابد. برخی از مکان هایی که در طول تابستان بهتر است از آنها بازدید نکنید عبارتند از: چونگینگ (سیچوان)، نانجینگ (جیانگ سو) و ووهان (هوبئی). بخش های شمالی چین، از جمله سین کیانگ، دونگبی و مغولستان داخلی، ممکن است در تابستان بسیار گرم شوند.

نکته دیگری که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید، فصول بارانی هستند. اگر قصد سفر به جنوب چین (به خصوص گیلین) از آوریل تا اوت داشته باشید، احتمال اینکه پرواز شما به دلیل آب و هوای نامناسب به تعویق افتد یا لغو شود وجود دارد. در این زمان از سال، شما ممکن است مایل باشید از قطارهای تندرو، که سریع، راحت هستند و به ندرت تاخیر دارند، استفاده کنید.

همانطور که در بسیاری از نقاط جهان اتفاق می افتد، هنگامیکه مدارس تعطیل هستند، مردم اوقات فراغت بیشتری دارند. تابستان ها شلوغ ترین فصل برای چینی ها می باشند که زمان این را دارند به شگفتی های کشورشان بیاندیشند. بازدید کنندگان خارجی باید قیمت های بالاتری را انتظار داشته باشند و متناسب با آن برنامه ریزی کنند.

در مورد پکن، زمستان بسیار سرد است و تابستان به شدت گرم است، به همین دلیل بهار و اوایل پاییز بهترین زمان برای بازدید از پایتخت چین است. این همچنین زمان خوبی برای صعود به دیوار بزرگ چین و مشاهده رنگ های زیبای پاییز است.

پاییز همچنین زمان خوبی برای بازدید از مکان هایی است که در سایر فصول به طرز غیرقابل تحملی گرم هستند، مانند سین کیانگ که تغییر رنگ برگ ها یک چشم انداز جذاب ایجاد می کند و هنگ کنگ که معمولا در طول تابستان کاملا مرطوب است.

چین سرد است، هزینه، جشنواره یخ و سرمای عالی ؟

توصیه می شود لباس های گرم خود را هنگام بازدید از چین در پاییز به همراه داشته باشید، زیرا شب ها و صبح ها می توانند خنک باشند. همچنین مسافران باید در نظر داشته باشند که توصیه می شود یک روز پس از تعطیلات روز ملی چین، به این کشور سفر کنند.

اگرچه سفر به چین در زمستان کمتر توصیه می شود، چین برای کسانی که از سرما لذت می برند، پیشنهادهای جذاب زیادی ارائه می دهد. جدای از هزینه های ارزان تر و جمعیت کمتر، زمستان قطعا می تواند یک فصل مقرون به صرفه تور چین  باشد.

جشنواره یخ هاربین یکی از بزرگترین جشنواره ها در نوع خود است و ارزشش را دارد که آن را تجربه کنید. این جشنواره در زمستان، از 24 دسامبر تا 25 فوریه اجرا می شود. اندازه های مجسمه های برفی و یخی مسحور کننده است، و هنگامیکه در شب نورپردازی می شوند، منظره ای شگفت انگیز برای عکسبرداری را برای شما ایجاد می کنند. به همراه داشتن لباس های گرم بسیار مهم است زیرا درجه حرارت در Harbin می تواند تا 24 درجه سانتیگراد زیر صفر در شب کاهش یابد و در طول روز بیش از صفر نمی شود.

به طور شگفت انگیزی، تبت یک گزینه خوب برای سفرهای زمستانی است. در طول فصول دیگر، مسافران تنها می توانند مدت زمان محدودی را صرف بازدید از کاخ Potala کنند. در حالیکه، در زمستان می توانند هر چقدر که مایلند در این مکان اقامت داشته باشند.

پایتخت تبت، لهاسا، زمستان گرمتری نسبت به پکن دارد، جایی که درجه حرارت از زیر صفر درجه سلسیوس افزایش نمی یابد. به علاوه، سفر به تبت در زمستان می تواند یک گزینه بسیار مقرون به صرفه تر در مقایسه با فصول دیگر باشد و همچنین دریافت مجوز ورود به منطقه نیز در این اوقات از سال آسان تر است. بسیاری از زائران نیز در طی این روزهای سرد به تبت می رسند، که یک تجربه بسیار معتبر را برای شما به ارمغان می آورد.

هر فصل دارای مزایا و معایب خاص خود است، بنابراین بازدیدکنندگان باید تصمیم بگیرند که تا چه میزان مایل به خارج شدن از منطقه آسایش خود برای برنامه ریزی سفرهای خود براساس آن هستند.

امیدواریم کمک به تصمیم گیری برای تور چین  کرده باشیم.

همراهان همیشگی زیما سفر، از تور های ویژه ما دیدن کنید و از تخفیف و قیمت های تور چین  آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس دیدن کنید.